Galerie foto Galerie video Carte de oaspeti Serviciul de urgență 112

Știri și evenimente

17-05-2022

Anunț Mediu

Solicitare de emitere a acordului de mediu pentru proiectul „Reparatii zona afectata de calamitati sat Cernu (Cheschea), faza II, comuna Poduri, judetul Bacau "

17-05-2022

Anunț Mediu

Solicitare de emitere a acordului de mediu pentru proiectul „Modernizare drum satesc, sat Poduri, comuna Poduri, judetul Bacau

10-05-2022

Anunț Mediu

Solicitare de emitere a acordului de mediu pentru proiectul „Extindere retele apa in sat Poduri, sat Valea Sosii, sat Cernu, comuna Poduri, judetul Bacau ",

Regimul juridic al străinilor pe teritoriul României
12-04-2022

Regimul juridic al străinilor pe teritoriul României

În conformitate cu prevederile art. 12 alin. 1 din O.U.G. 194/2002 privind regimul juridic al străinilor pe teritoriul României , ,, .....străinul intrat legal în România , precum și persoana care îl găzduiește au obligația să anunțe despre aceasta organul de poliție competent teritorial , în termen de 3 zile de la data intrării și , respectiv , a găzduirii ...:

29-03-2022

Primaria comunei Poduri, judetul Bacau organizeaza concurs pentru ocuparea a 2 posturi contractuale, perioada nedeterminata, respectiv:

·       Funcția contractuală de șofer buldoexcavator

·       Funcția contractuală de muncitor calificat

Planul de măsuri pentru reducerea fenomenului de ardere a miriștilor și a resturilor vegetale de pe terenuri arabile și pajiște
24-03-2022

În conformitate cu prevederile art. 94 lit. n din Ordonanța nr 195/2005 privind protecția mediului , având în vedere numărul ridicat al incendiilor de vegetație uscată pe teritoriul județului Bacău și riscul pe care aceste incendii îl reprezintă în comunitate , se impun adoptarea următoarelor măsuri pentru reducerea acestui fenomen.

Recensământ 2022
22-03-2022

Recensământ 2022

Luni, 14 martie, a început prima etapă a recensământului populației și locuințelor.

MĂSURI DE APĂRARE ÎMPOTRIVA INCENDIILOR LA ARDEREA MIRIŞTILOR, VEGETAŢIEI USCATE ŞI RESTURILOR VEGETALE
21-03-2022

MĂSURI DE APĂRARE ÎMPOTRIVA INCENDIILOR LA ARDEREA
MIRIŞTILOR, VEGETAŢIEI USCATE ŞI RESTURILOR VEGETALE

Organizare centru de colectare ajutoare umanitare
02-03-2022

Organizare centru de colectare ajutoare umanitare

ANUNȚ

În atenția tuturor persoanelor fizice și juridice

Invitatie 8 Martie
24-02-2022

Invitatie 8 Martie

Invitație 8 Martie

Stimată Doamnă,
Primaria Poduri vă invită la festivitățile consacrate zilei de 8 Martie.
Vă asteptăm să ne onorați cu prezența începând cu ora 11.oo, la sediul instituției.

01-02-2022

Hotararea nr 10 din 01.02.2022 a Comitetului Judetean pentru Situatii de Urgenta

DOCUMENTAȚIA DE ATRIBUIRE
27-01-2022

DOCUMENTAȚIA DE ATRIBUIRE

« Pachet alimentar, pentru elevii din unităţile de învăţământ din Comuna Poduri, județul Bacău »

Concurs de promovare
22-11-2021

Concurs de promovare

Primăria Poduri organizează în data de 22 decembrie 2021, la ora 10.00, examenul de promovare în gradul profesional imediat superior a funcţionarilor publici din cadrul Primăriei Poduri- proba scrisă și 24 decembrie ora 12, interviul. Examenul se va desfăşura la sediul instituţiei din Comuna Poduri județul Bacău.

Anunț concurs pentru ocuparea a 3 posturi contractuale
03-11-2021

Anunț concurs pentru ocuparea a 3 posturi contractuale

Primaria comunei Poduri, judetul Bacau organizeaza concurs pentru ocuparea a 3 posturi contractuale, perioada nedeterminata, respectiv:

·         Funcția contractuală de șofer

·         Funcția contractuală de fochist

·         Fucția contractuală de inspector – asistență socială

Probele stabilitite pentru concurs sunt urmatoarele:

·         Selectia dosarelor de inscriere

·         Proba scrisa